Перейти до основного вмісту

Експерти Великої Британії долучаться до післявоєнного відновлення української енергетичної галузі - Фарід Сафаров 

13 грудня 2022, 10:35

Заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Фарід Сафаров в онлайн-форматі взяв участь у заході “Ukraine: Turning the Lights Back On – A Supply Chain Procurement Event”, метою якого є залучення британських постачальників для підтримки потреб українського енергосектору.
 
Фарід Сафаров підкреслив, що Велика Британія – один з найбільших друзів України, який надає підтримку нашій державі на усіх рівнях, у тому числі в енергетичній галузі.
 
Заступник міністра наголосив, що об’єкти української енергетичної інфраструктури продовжують зазнавати російських ракетних атак, які з 10 жовтня набули масованого характеру.
 
Наразі ситуація в енергосистемі досить критична - цілеспрямовані російські атаки завдали пошкоджень всім об’єктам теплової генерації та уразили близько 50% об‘єктів енергетичної інфраструктури.
 
“Енергетичний фронт – другий фронт у цій війні. І українські енергетики творять неймовірну роботу, відновлюючи енергопостачання домівок мільйонів українців. Для проведення ремонтів ми використовуємо у тому числі і допомогу, надану нашими міжнародними партнерами. Але нові атаки приносять нові пошкодження і потреби енергосектору в необхідних матеріалах і обладнанні знову зростають”, - зазначив він.
 
Фарід Сафаров наголосив, що Міністерство енергетики України формує та оперативно оновлює перелік потреб українських енергетичних компаній. Зокрема, Робоча група з організації гуманітарної допомоги в енергетиці при Міненерго опрацювує звернення підприємств паливно-енергетичного комплексу щодо надання гуманітарної допомоги та розподілу отриманої від донорів гуманітарної допомоги за критеріями пріоритетності.
 
Також одним з найбільш ефективних механізмів підтримки енергетичного сектору України є Фонд енергетичної підтримки України, створений при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства. Цей Фонд дозволяє акумулювати кошти як окремих держав, так і міжнародних компаній та організацій, які можуть бути використані для закупівлі того обладнання, яке не може бути поставлене у рамках гуманітарної допомоги. Всі закупівлі проводить Проєкт енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).
 
Заступник міністра представив перелік нагальних потреб українських енергокомпаній та закликав британських постачальників також підтримати український енергетичний сектор.
 
Також Фарід Сафаров провів онлайн-зустріч із заступником міністра міжнародної торгівлі Великої Британії з питань експорту Ендрю Бові. Сторони обговорили нагальні потреби для відновлення енергетичного сектору України, а також залучення експертів Сполученого Королівства до післявоєнного відновлення української енергетичної галузі. У ході зустрічі Фарід Сафаров підкреслив важливу роль надання Україні засобів протиповітряної оборони, у тому числі для захисту об’єктів енергетичної інфраструктури.

Довідково: Україна вже отримала від Великої Британії 54 вантажі гуманітарної допомоги загальною вагою близько 747 тонн