Перейти до основного вмісту

Попри труднощі воєнного часу, Україна досягла успіхів на шляху до євроінтеграції - єврокомісар Кадрі Сімсон

21 березня 2024, 20:13

Таку думку єврокомісар з питань енергетики озвучила під час заходу високого рівня «Управління енергетикою та кліматом в Україні – до зеленої відбудови», організованого Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Серед учасників також - заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук, перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко, директор Секретаріату Енергетичного Товариства Артур Лорковський, генеральний директор DG ENER Дітте Юул Йоргенсен. 
 
Світлана Гринчук подякувала партнерам за підтримку України на шляху до членства в ЄС та наголосила, що затверджений Урядом України План для реалізації програми Ukraine Facility на 2024 - 2027 роки визначив серед іншого і пріоритети політики та законодавчого реформування для енергетичного сектору. 
 
Крім цього, Україна повністю поділяє плани ЄС досягти скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року та кліматичної нейтральності європейського континенту до 2050 року. Світлана Гринчук зазначила, що відповідні цілі у підході до відновлення енергетики України вже передбачено в ухваленій Енергетичній стратегії, а також проєктах інших стратегічних документів, а саме Водневій стратегії України до 2050 року та Національному плані з енергетики і клімату, робота над якими ще триває.  
 
Вона підкреслила, що інтеграція національного енергетичного сектору України з європейським залишається важливим напрямком для країни у 2024 році. Серед пріоритетів: відмова від викопного палива на принципах справедливого переходу; забезпечення стійкості ланцюгів постачання чистої енергії; забезпечення доступності енергопостачання для споживачів.  
 
«Наші стратегічні цілі включають посилення енергетичної безпеки України та відповідність європейським стандартам і спільні зобов’язання щодо низьковуглецевого майбутнього. Це передбачає інвестиції в сонячні та вітрові електростанції та впровадження рішень зі зберігання енергії, заміну застарілої теплової генерації сучасними установками з використанням біопалив та переробки відходів, використання новітніх ядерних технологій, розвиток виробництва та транспортування відновлюваних газів тощо», - наголосила заступниця міністра.