Перейти до основного вмісту

Ярослав Демченков: Відмова від російських ядерних технологій зміцнить енергетичну безпеку Європи

24 лютого 2023, 21:45

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков в онлайн-форматі взяв участь у роботі Міжнародного форуму на тему: «Реалізація Формули миру Президента Володимира Зеленського: спільні дії України і Литви з метою досягнення довготривалого миру».

Ярослав Демченков наголосив на важливості реалізації Формули миру, яка включає положення про ядерну та радіаційну безпеку, а також енергетичну безпеку. 

За словами заступника міністра, використання «енергетичного гачка» завжди було центральним у зовнішній політиці росії. 

«Ми бачили, як росія намагалася зламати європейську солідарність, використовуючи залежність ЄС від російського газу та свою політику монополії та ізоляції, яку вона роками будувала на європейському ринку. Сьогодні ми знову на тому ж шляху. Важливо для енергетичної безпеки всіх нас – вивести росію з ядерно-енергетичного циклу. Що стосується ядерного тероризму росії, то час не на нашому боці. Треба діяти зараз. Введення санкцій – правильний шлях. Велика Британія сьогодні ввела санкції, до цього Фінляндія зупинила проєкт з Росатомом, далі буде. Ядерний тероризм не залишиться без покарання», - зазначив він, підкресливши необхідність у відмові вільного світу від ядерних технологій країни-агресора. 

Ярослав Демченков наголосив, що росія грубо порушила всі 7 принципів ядерної та радіаційної безпеки, здійснила військове рейдерство, окупувавши українську ЗАЕС, та обстрілами створює небезпеку для інших атомних станцій. 
Також заступник міністра підкреслив значний енергетичний потенціал України, який може допомогти Європі посилити її енергетичну безпеку.

«Україна може стати експортером не лише безвуглецевої електроенергії, а й зеленого або низьковуглецевого водню та похідних, таких як зелений аміак та зелений метанол», - наголосив Ярослав Демченков, закликавши європейський бізнес уже зараз розпочинати роботу над відповідними спільними проєктами та інвестувати у відновлення українського енергосектору.

«Нам потрібно створити умови для того, щоб більша частина доданої вартості залишалася в Україні, і для цього потрібна підтримка наших партнерів у сфері зелених технологій і доступного фінансування», - зазначив заступник міністра.