Перейти до основного вмісту

Україна відбудовуватиме енергосистему відповідно до принципів «зеленого» переходу та нової архітектури енергетичної безпеки - Ярослав Демченков

20 травня 2023, 15:29

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков взяв участь у вебінарі «Як відбудова України може зміцнити енергетичну безпеку Європи та пришвидшити декарбонізацію», який був організований Atlantic Council. Урядовці та дипломати із США та України, експерти енергетичного сектору обговорили енергетичну кризу та виклики, які постали перед світом внаслідок вторгнення росії. Також ішлося про потенціал України як лідера  чистої енергетики у Європі. 

«Україна лишається відданою цілям Зеленої угоди та нової архітектури енергетичної безпеки. Згідно з прогнозами, попит на електроенергію подвоїться до 2050 року. До цього часу європейський континент має перейти від енергії, що використовує викопне паливо, до електроенергії, яка виробляється без вуглецевого сліду. Україна буде встановлювати більше безвуглецевих генеруючих потужностей відповідно до потреб споживачів, транспорту та промисловості. Ми робитимемо акцент на електрифікації країни із впровадженням нових «зелених» технологій», - повідомив Ярослав Демченков 

Майбутня промисловість потребуватиме водню замість вугілля та природного газу – Україна може виробляти безвуглецевий водень, щоб покрити цю потребу. 

За словами заступника міністра, поступова  відмова від викопного палива та проблеми, з якими стикається світ, роблять атомну енергетику та відновлювані джерела енергії не конкурентами, а двома стовпами екологічного переходу. Завдяки ядерному та відновлюваному потенціалу Україна зможе покрити зростаючі потреби в електроенергії не лише для внутрішніх потреб, а й значною мірою для всього континенту. Війна росії проти України продемонструвала, що безпека Європи та України міцно взаємопов’язані. 

«Експерти вже почали говорити про «ядерне відродження», яке дозволить світу досягти кліматичних цілей. Ми вже маємо домовленості з американськими партнерами стосовно розміщення невеликого модульного реакторного парку.

Науковий і промисловий потенціал збільшує роль України в енергетичному переході.

Ми не розглядаємо нашу країну як постійного отримувача західної допомоги, ми бачимо її як повноцінного учасника посилення безпеки та процвітання Європи», - наголосив Ярослав Демченков.