Перейти до основного вмісту

Євроатлантична інтеграція

Енергетична безпека залишається одним із головних стратегічних чинників у військовій доктрині НАТО. Нещодавні події показують, що вона стала основним і дедалі більш вагомим викликом для Альянсу в добу домінування гібридних воєн.

Агресивний сусід застосовує цілий ряд гібридних загроз до енергетичних активів, політики і забезпечення енергоносіями країн - членів Альянсу та України. Ерефія використовує політичні й економічні важелі у поєднанні з кампаніями з дезінформації проти країн з метою підриву їхніх зусиль зі зменшення залежності від російських джерел енергії.

Підтримувані Росією кібератаки на енергетичні об'єкти були виявлені як в Україні, так і в інших країнах. Гарним прикладом є груднева 2015 року кібератака «Чорна енергія» на електростанцію в Західній Україні, внаслідок якої на шість годин було припинено постачання електрики майже чверті мільйону мешканців. Після цього, роком пізніше, відбулась більш складна атака на мережу електропостачання столиці, міста Києва, із застосуванням шкідливого ПЗ.

Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО - це ключовий інструмент досягнення Україною критеріїв членства в НАТО. Структура РНП відповідає структурі Плану дій щодо членства в НАТО, де перелічені стратегічні цілі, зміст, завдання та заходи за напрямами: політичні та економічні питання, оборонні та військові питання, питання ресурсів, питання безпеки, правові питання.

Річна національна програма під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік

23 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив проект Указу Президента України «Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна — НАТО на 2022 рік» (далі – РНП-2022).

В 2022 році Україна головує в Енергетичному Співтоваристві.

Нормативні акти щодо комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України

Стратегія комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року

Розпорядження КМУ від 12 січня 2022 р. № 41-р "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року"