Перейти до основного вмісту

Як змінити постачальника

Процедура зміни постачальника електроенергії регламентована розділом IV Правил роздрібного ринку електричної енергії (постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 312). З нею можна ознайомитися за посиланням - https://bit.ly/3FNC9gp.

Докладна інформація про ціну електроенергії, умови постачання, перелік необхідних документів, бланки заяв та примірні договори розміщена на сайтах компаній-постачальників.

Контакти постачальників.

Як змінити постачальника електроенергії

Зміна електропостачальника відбувається безоплатно. Для цього споживачу не потрібно отримувати згоду чинного постачальника. Чинний електропостачальник має постачати електроенергію до завершення дії договору. Зміна постачальника відбувається протягом 21 дня.

Для зміни постачальника необхідно:

1. Обов’язково мати укладений договір про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.

2. Надати заяву-приєднання до договору про постачання електроенергії новому електропостачальнику на умовах обраної комерційної пропозиції та пакет необхідних документів (перелік можна знайти на сайті обраної компанії-постачальника).

3. Отримати від нового постачальника згоду щодо початку процедури зміни та укладення з ним договору про постачання електричної енергії (або обґрунтовану відмову та рекомендації). Новий електропостачальник на запит споживача повинен повідомляти його про етапи виконання процедури зміни електропостачальника.

4. Забезпечити зняття в присутності оператора системи фактичних показань засобу вимірювальної техніки.

5. Повністю розрахуватися з попереднім постачальником за фактичний обсяг спожитої енергії.

Причини відмови від зміни електропостачальника:

  • відсутність технічної можливості (невідповідність засобу комерційного обліку електричної енергії, режимів роботи, категорії надійності, обсягів споживання електричної енергії обраній комерційній пропозиції електропостачальника);
  • відсутність у споживача чинного договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії з відповідним оператором системи;
  • припинення електроживлення об'єкта споживача за зверненням чинного електропостачальника.