Перейти до основного вмісту

МІЖНАРОДНА ІНІЦІАТИВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ВИДОБУВНИХ ГАЛУЗЕЙ (ІПВГ)

Офіційний вебсайт Міжнародної Ініціативи прозорості увидобувних галузей

 

Міжнародна Ініціатива забезпечення прозорості видобувних галузей (ІПВГ), або англійською - Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) заснована в Лондоні в червні 2003 року і є багатосторонньою  організацією, яка об'єднує уряди країн, компанії та організації громадянського суспільства, які активно впроваджують і підтримують Ініціативу з метою досягнення високих стандартів прозорості в сфері видобутку природних ресурсів. 

Місія: сприяння розумінню управління природними ресурсами, зміцненню державного та корпоративного управління та підзвітності, а також доступ до даних для формування політики та діалогу з багатьма зацікавленими сторонами у видобувному секторі.

Керівним органом Міжнародної Ініціативи прозорості є Правління, яке визначає стратегічні пріоритети та відповідає за оцінку прогресу країн у досягненні стандартів Міжнародної Ініціативи щодо прозорості у видобувних галузях (Стандарт ІПВГ).

До складу Правління ІПВГ входять представники країн, які впроваджують та підтримують Ініціативу, організації громадянського суспільства та  компанії.

Починаючи з 2016 року до складу Правління ІПВГ обираються представники України.

У 2016-2023 роках, до складу Міжнародного Правління ІПВГ двічі обирався Олексій ОРЛОВСЬКИЙ, директор Програми «Демократія і належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження». Як член Правління, очолював   Комітет із питань управління та нагляду. Цей Комітет опікується, перш за все, питаннями організації системи управління глобальної Ініціативи (організація роботи Міжнародного Секретаріату ЕІТІ, діяльності Багатосторонніх груп на національному рівні, політика конфлікту інтересів, політика щодо подання скарг, формування правил та процедур функціонування різних груп стейкхолдерів, тощо).

У 2020-2023 роках, членом Правління ІПВГ була Вікторія ГНАТОВСЬКА, керівник експертної групи Директорату Директорат з питань формування енерго- та ресурсо-ефективної політики Міненерго, яка  входила до складу Комітету із питань управління та нагляду , який у цей період  активно працював над  підготовкою  оновленого Стандарту  ІПВГ 2023 року.

З червня 2023 року, представником України у Правлінні ІПВГ є Олена ПАВЛЕНКО, президент ГО «Діксі Груп», член  Багатосторонньої групи ІПВГ.

Міжнародний Секретаріат ІПВГ, головний офіс якого знаходиться в м. Осло (Норвегія) - це невелика команда співробітників з різних куточків світу. Міжнародний Секретаріат відповідає за функціонування Асоціації ІПВГ та забезпечує підтримку понад  майже 60 країн у впровадженні Стандарту ІПВГ. Працівники Міжнародного Секретаріату представляють 25 країн.

ІПВГ залишається ключовим форумом для співпраці та обміну досвідом у реалізації стандартів прозорості у сфері видобутку природних ресурсів. Впроваджуючи принципи прозорості та відкритості, Ініціатива сприяє сталому розвитку та взаєморозумінню між заінтересованими сторонами.