Перейти до основного вмісту

Інформація про проведення засідання багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

14 грудня  2020 року, Перший заступник Міністра Ольга Буславець провела перше засідання  оновленої Багатосторонньої групи з імплементації  Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (Багатостороння група ІПВГ).

У засіданні взяли участь директор Директорату з питань формування енерго- та ресурсоефективної політики - Вікторія Гнатовська, голова Національного секретаріату ІПВГ в Україні – Олеся Нехорошко,  радник проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні – Світлана Мізіна,  члени Багатосторонньої групи ІПВГ, а також представники ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги», ГО «Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», ПрАТ «Нафтогазвидобування», Національної асоціації добувної промисловості (НАДПУ).

Відповідно до Положення про багатосторонню групу ІПВГ, затвердженого наказом Міненерго від 08.09.2020 № 580, а також за результатами  відкритих зборів проведених 1-2 грудня 2020 року і пропозицій отриманих від центральних органів виконавчої влади, Міненерго, наказом  від 04.12.2020 № 794 затвердило склад багатосторонньої групи ІПВГ  за участі представників Міненерго, Міндовкілля, ДПС, Держгеонадра,  а також представників  від видобувних компаній  – НАК «Нафтогаз України», АТ «Укргазвидобування», ТОВ «Велта», АТ «Укрнафта» і представників від  громадських організацій –  «Діксі груп», «Агенції розвитку та співробітництва», «Нова енергія», Міжнародного фонду «Відродження».

На засіданні були розглянуті питання стосовно впровадження електронної системи подання та аналізу звітності (онлайн-платформи ІПВГ) та проєкти  звітів ІПВГ за  2018 і 2019 р.р., підготовлені незалежним адміністратором ТОВ «Ернст енд Янг аудиторські послуги» за результатами аналізу отриманої інформації і звірки платежів у сфері добування кам'яного вугілля; сирої нафти; природного газу; добування руд заліза; руд титану;  руд марганцю, транспортування нафти та газу. Також у звітах представлена  загальна інформація у сфері видобутку глин, піску та каміння будівельного.

Онлайн-платформа була розроблена за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Впровадження електронного звітування суттєво спрощує процес звітування компаній та доступу громадськості до інформації щодо діяльності компаній у видобувних галузях та платежів, що отримує Уряд України від їх діяльності.  На засіданні Багатосторонньої групи ІПВГ затверджено технічне завдання  функціонування онлайн-платформи ІПВГ.

Прийняття цього рішення  дозволить  Міненерго здійснити відповідні  заходи  для прийняття онлайн-платформи на баланс Міністерства і організації  електронної системи звітування  суб’єктів розкриття інформації,  проведення аналізу і  звірки інформації для підготовки щорічного національного звіту ІПВГ.

За результатами обговорення  проектів звітів ІПВГ за 2018 і 2019 р.р.,   членами Багатосторонньої групи ІПВГ  прийнято рішення про їх схвалення.

Також на першому засіданні  обрано заступника голови Багатосторонньої групи ІПВГ – Олену Павленко,  президента ГО «Діксі груп» і секретаря – Володимира Кушіля, начальника Сектору взаємодії з центральними органами влади АТ «Укргазвидобування».

Довідково:  ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.