100 генераторів із Франції посилять стабільність роботи українського енергосектору – Фарід Сафаров

08 грудня 2022, 17:30

Франція продовжує підтримувати енергетичний сектор України. Так, 7 грудня відбулася передача Україні 100 генераторів середньої потужності для проходження опалювального сезону. Участь у заході взяли заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Фарід Сафаров та перший радник Посольства Франції в Україні Бенжамен Роріг.

“Українські енергетики тримають другий фронт у цій війні з росією – енергетичний фронт. І виклики, з якими вони стикаються – безпрецедентні. Підтримка наших міжнародних партнерів в таких умовах є дуже цінною. І ми дякуємо Франції за підтримку та зокрема ці генератори, які допоможуть нам пройти нинішню надскладну зиму”, - наголосив Фарід Сафаров.

Бенжамен Роріг підкреслив, що Франція почала організовувати відправку гуманітарної допомоги в Україну вже в перші тижні повномасштабної війни. Всього на сьогодні було сформовано 32 гуманітарні вантажі для України, які включають і допомогу для енергетичного сектору.

Переданий 7 грудня вантаж включає генератори потужністю від 5 кВ до 10кВ, а також від 12кВА до 40кВА. Відповідне обладнання було придбане у Франції та доставлене в Україну за допомогою Механізму цивільного захисту Європейського Союзу (#UCPM). Логістика також була забезпечена Німецько-українським енергетичним Партнерством і GoLocal.