На полях Конференції з відновлення України 2026 (URC) у Ґданську Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики України Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики Польщі Мілошем Мотикою. На зустрічі також були присутні керівники державних енергетичних компаній України «Укренерго», «Нафтогаз», ОГТСУ та їх польські колеги.
Денис Шмигаль подякував польській стороні за організацію енергетичної частини конференції у Ґданську і наголосив, що під час заходу очікується укладання важливих угод в сфері енергетики.
Сторони обговорили розвиток транскордонних сполучень у контексті нової Енергетичної стратегії України, а також підтвердили готовність надалі розвивати співпрацю за низкою напрямів, зокрема щодо будівництва нових інтерконекторів.
«Обговорили розширення співпраці у газовій та нафтовій галузях. Пріоритети України – це розвиток маршрутів постачання LNG та інтеграція до європейських ринків. Створюємо спільні робочі групи щодо напрацювання стратегічних проєктів у сфері нафти і газу. У світлі сучасних енергетичних викликів співпраця України і Польщі є важливим елементом енергетичної безпеки Європи», - наголосив Денис Шмигаль.
Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики України також подякував Польщі за допомогу українському енергосектору у підготовці до майбутньої зими.