Перейти до основного вмісту

Фарід Сафаров: Залучення донорської допомоги енергосектору України – один з пріоритетів Міненерго

11 листопада 2022, 09:13

Заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров провів семінар з представниками організацій системи ООН щодо координації та логістики надання допомоги енергетичному сектору України.

Участь у заході також взяли представники підприємств енергосектору, Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку громад і територій, USAID та інших міжнародних організацій.

Заступник міністра подякував партнерам за допомогу, яка була надана енергетичному сектору України після початку повномасштабного російського вторгнення.

Водночас він наголосив, що з 10 жовтня об’єкти енергетичної інфраструктури почали піддаватися масованим атакам, які набули регулярного характеру. У результаті обстрілів ракетами, дронами та артилерією пошкоджень і руйнувань зазнало близько 40% енергетичної інфраструктури.

Фарід Сафаров підкреслив, що Міненерго перебуває у постійному контакті з НЕК “Укренерго”, операторами систем розподілу та іншими енергетичним компаніями для систематичного оновлення і актуалізації запитів для міжнародних партнерів щодо потреб енергосектору.

“Ми маємо список з 15 тисяч позицій від енергетичних компаній щодо їхніх потреб. А також після 10 жовтня сформувався ще один пріоритетний список невідкладних потреб, які необхідні нашим енергетикам для усунення завданих ворогом останніх пошкоджень електроенергетичної системи”, - наголосив він. Таким чином робота з донорами ведеться за двома списками: ідентифікуються їх можливості у наданні термінової чи постійної допомоги.

Заступник міністра зазначив, що українське енергетичне обладнання часто відрізняється від європейського технічними характеристиками, що створює труднощі в ідентифікації та постачанні необхідного обладнання нашими міжнародними партнерами. У зв’язку з цим він звернувся до представників міжнародних організацій, що брали участь у семінарі, з проханням сприяти налагодженню постачання обладнання, яке буде сумісним з українською енергосистемою, з пострадянських країн, зокрема, Азербайджану та Казахстану.

Довідково: З початку повномасштабної війни Україна отримала 145 вантажів гуманітарної допомоги із країн ЄС та Великої Британії. Донорами гуманітарної допомоги у тому числі є енергетичні підприємства та уряди Австрії, Великої Британії, Польщі, Швеції, Німеччини, Італії, Франції, Латвії, Бельгії, Данії, Іспанії, Фінляндії, Литви, Естонії, Ірландії, Норвегії, Північної Македонії, Швейцарії, Угорщини та ін.