Перейти до основного вмісту

Герман Галущенко обговорив з керівництвом Енергетичного Співтовариства концепцію посилення співпраці

20 жовтня 2022, 17:20

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артуром Лорковським та заступником директора Дірком Бушле.

Герман Галущенко поінформував співрозмовників про продовження росіянами масованих обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури України, наслідки руйнувань, а також заходи, які вживаються з метою стабілізації ситуації.

Міністр подякував Енергетичному Співтовариству за створення і роботу Фонду енергетичної підтримки України, а також координацію, яку здійснює Секретаріат щодо надання міжнародними партнерами матеріалів і обладнання для українського енергетичного сектору. Ця допомога значно полегшує роботу енергетиків, які щоденно проводять відновлення і ремонти об’єктів, що зазнали атак.

Керівництво Енергетичного Співтовариства на зустрічі запропонувало посилити співробітництво та допомогу Україні за низкою напрямків, серед яких - опрацювання міжнародних механізмів відшкодування державою-агресором шкоди, завданої енергетичному сектору України, внесення пропозицій до плану відновлення України, підготовка інтегрованого плану з енергетики та клімату, а також заходів з розвитку відновлюваних джерел енергії.

Окрему увагу на зустрічі було приділено підготовці до 20-го засідання Ради міністрів Енергетичного Співтовариства, запланованого на грудень ц.р. Герман Галущенко наголосив на необхідності реалізації української ініціативи щодо запровадження країнами-учасницями Енергетичного співтовариства прийнятих Європейським Союзом санкцій щодо росії. Це дозволить скоротити прибутки енергетичної галузі агресора, яка є основним джерелом фінансування російської військової машини.

Артур Лорковський відзначив, що в умовах протистояння російському агресору не тільки на військовому, але і енергетичному фронті, головування України в Енергетичному Співтоваристві має особливе значення. Це дозволяє скоординувати дії міжнародної спільноти та зміцнити енергетичну безпеку всієї Європи.