Перейти до основного вмісту

Міненерго та Міжнародний енергетичний кластер співпрацюватимуть у відновленні об’єктів енергетичної інфраструктури

04 жовтня 2022, 16:55

Міністерство енергетики України та Міжнародний енергетичний кластер (МЕК) уклали Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України.

Документ підписали заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров та координатор МЕК Мантас Нашленас.

На заході також були присутні аташе з енергетики Посольства Литовської Республіки в Україні Лаура Пушинскайте та представники низки литовських та українських енергетичних компаній.

Фарід Сафаров наголосив, що внаслідок регулярних обстрілів з російської сторони об’єкти енергетичної інфраструктури східних і південних областей України зазнають значних руйнувань.

Першим проєктом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проєктування і відновлення розподільчих електричних мереж Миколаївщини. Досвід роботи компаній та наукових установ, що входять до Кластеру, допоможе в реалізації комплексного відновлення енергетичної інфраструктури області.

“Ми прагнемо, щоб українська електроенергетична інфраструктура була сучасною, енергоефективною і відповідала світовим стандартам. Дякуємо уряду Литви і литовському посольству, а також безпосередньо Міжнародному енергетичному кластеру за допомогу. Впевнений, що після Миколаївщини ми зможемо продовжити нашу співпрацю і в інших областях”, - зазначив Фарід Сафаров.

Лаура Пушинскайте підкреслила, що Литва продовжує підтримувати боротьбу України з агресором, у тому числі на енергетичному фронті. Вона наголосила, що енергетична безпека України – невід’ємна складова європейської безпеки, тому Литва і надалі буде спряти її зміцненню.

“Переконана, що Кластер стане прекрасним прикладом нашої практичної співпраці щодо відновлення і відбудови об’єктів енергетичної інфраструктури України за найсучаснішими європейськими стандартами”, - зазначила дипломат.

Мантас Нашленас своєю чергою наголосив, що фахівці МЕК вже почали ознайомлення з особливостями роботи розподільчих мереж Миколаївської області і готові розпочати проєктні роботи: “Цей меморандум – це фундамент для нашої співпраці. Не дивлячись на те, що війна ще не закінчилася, ми готові планувати і проєктувати відновлення”.

Довідково:

Міжнародний енергетичний кластер - об'єднання семи підприємств, які виробляють та постачають енергетичне обладнання, металоконструкції, виконують проєктні, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, роботи в галузі енергетики та телекомунікацій, а також п’яти партнерських наукових установ, які здійснюють діяльність у сфері енергетики. Члени МЕК та наукові партнери працюють над спільними проектами в Україні, Литві, Німеччині та інших країнах ЄС.