Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк

12 вересня 2022, 20:30

Герман Галущенко проінформував Бріджит Брінк про ситуацію в енергетичному секторі України, яка виникла внаслідок одного з наймасовіших обстрілів росією об’єктів енергетичної інфраструктури за період воєнних дій, який мав місце 11 вересня.

“Ці атаки - ніщо інше як спроби росіян помститися цивільному населенню після успіхів ЗСУ на полі бою”, - переконаний Герман Галущенко. росія свідомо і планово нищить енергетичну інфраструктуру України, наголосив міністр.

Окрему увагу сторони приділили ситуації на окупованій Запорізької АЕС та обговорили висновки місії МАГАТЕ. Герман Галущенко наголосив, що демілітаризація, деокупація та повернення ЗАЕС під контроль легітимного оператора – це єдиний шлях забезпечити ядерну безпеку. Потрібно використати всі можливі міжнародні механізми для досягнення цієї мети. 

На зустрічі також йшлося про підготовку України до нового опалювального сезону. Міністр проінформував, що розроблено кілька сценаріїв проходження ОЗП залежно від розвитку ситуації на фронті та подальших атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. 

Бріджит Брінк висловила щиру підтримку українським енергетикам у цих надскладних умовах. Посол запевнила у подальшій підтримці України у протидію російській агресії у тому числі на енергетичному фронті.