Рекомендації місії МАГАТЕ будуть імплементовані при повернені ЗАЕС під контроль України – Герман Галущенко

31 серпня 2022, 09:24

Висновки і рекомендації за результатами роботи місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС будуть імплементовані при повернені станції під повний контроль України.

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що сьогодні місія МАГАТЕ, яка вирушила на ЗАЕС, починає свою важливу роботу, аналогів якої не було за всю історію існування організації.

“Ми високо цінуємо зусилля генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та його команди, спрямовані на забезпечення ядерної безпеки нашої держави та світу через надзвичайні загрози внаслідок дій російських військових на окупованій ними Запорізькій атомній станції”, - зазначив міністр.

Герман Галущенко наголосив, що ЗАЕС - українська атомна станція, і лише Україна здатна гарантувати виконання всіх складових безпеки експлуатації. Тому висновки і рекомендації за результатами роботи місії будуть імплементовані при повернені станції під повний контроль України.

“Після деокупації станції важливим етапом буде створення демілітаризованої зони навколо неї”, - підкреслив міністр.

Він зазначив, що українська сторона обговорила з місією і передала їй перелік технічних і безпекових показників, які важливо перевірити міжнародним експертам під час візиту на станцію.

“Успішна реалізація всіх завдань місією матиме велике значення для  ядерної безпеки не лише України, але й всього світу”, - резюмував Герман Галущенко.