США підтримують Україну в боротьбі з агресором на всіх фронтах – зустріч міністрів енергетики

22 вересня 2022, 15:09

У ході робочої поїздки до Сполучених Штатів міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм.

Очільник Міненерго проінформував колегу про прицільне знищення російським агресором української енергетичної інфраструктури та регулярні обстріли ядерних об’єктів.

Особливу увагу сторони приділили ситуації на Запорізькій АЕС. Міністри обговорили результати роботи місії МАГАТЕ на ЗАЕС та подальші кроки для її демілітаризації. Було наголошено на необхідності повного виведення військ зі станції та прилеглих територій. 

Дженніфер Гренхолм висловила цілковиту підтримку Україні у питанні деокупації ЗАЕС та її повернення під повний контроль легітимного українського оператора. Російські військові наражають як саму АЕС, так і весь регіон на серйозну небезпеку, наголосила міністр.

«Україна ще до повномасштабної російської військової агресії вже зробила свій вибір, відмовившись від російського ядерного палива», - наголосив Герман Галущенко.

Так, НАЕК «Енергоатом» відмовився від співпраці з «Росатомом» і розширив угоди з Westinghouse на постачання ядерного палива для всіх діючих українських атомних електростанцій. Поглибленню співпраці української та американської компаній сприятиме і запланована корпоратизація «Енергоатому», законопроєкт щодо особливостей якої Уряд вже подав на розгляд Верховної Ради.

Також на зустрічі обговорювалася підготовка до наступного опалювального періоду та оптимальні шляхи міжнародної підтримки України у закупівлі газу.