Визначені першочергові завдання з пришвидшення відновлення електропостачання Херсонської області

22 січня 2023, 20:36

Сьогодні, 22 січня 2023 р.,  під головуванням першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка у Херсоні відбулося засідання робочої групи щодо пришвидшення ліквідації наслідків пошкоджень об’єктів критичної енергетичної інфраструктури в Херсонській області, завданих у результаті бойових дій. У засіданні взяли участь представники Мінінфраструктури, ДСНС, місцевої військової адміністрації, компаній енергосектору.

У ході засідання учасники обговорили стан відновлення електропостачання деокупованої частини Херсонської області, поточну ситуацію із заживленням споживачів міста та області, пріоритетні напрямки подальшого відновлення електропостачання споживачів та потреби в додаткових людських та матеріальних ресурсах.

На сьогодні над відновленням електропостачання на Херсонщині працює 35 бригад – це 165 робітників та 59 одиниць техніки. Допомогу у відновленні мереж надають бригади Чернівціобленерго, Житомиробленерго, Рівнеобленерго, Кіровоградобленерго, Прикарпаттяобленерго.

«Ми високо цінуємо підтримку і взаємодопомогу енергетиків з усієї України, адже лише спільно, єдиним фронтом ми зможемо перемогти ворога і подолати наслідки варварських дій окупантів», - зазначив Юрій Власенко.

Він наголосив, що першочерговими завданнями зараз мають бути посилення фізичного захисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури, а також безпеки співробітників енергетичних підприємств.

Під час робочої поїздки до Херсону Юрій Власенко також вручив державні нагороди енергетикам Херсонської області.

Довідково:
Станом на 21.01.23 по деокупованій частині Херсонської області відновлено електропостачання 72 населених пунктів із 228 (32%). Відключеними залишаються 156 населених пунктів. 
По м. Херсону та передмістях заживлено 140 545  точок обліку із 144 743 (97%). 
По районах області, крім Херсону, включено 25 341 точку обліку із 94 365 (27%). Значна частина відключених споживачів знаходиться на узбережжі Дніпра та Каховського водосховища. Внаслідок постійних обстрілів аварійно-відновлювальні роботи там не виконуються.