Перейти до основного вмісту

Ярослав Демченков: Майбутнє енергетики – це занепад «вуглеводневих диктатур»

09 вересня 2022, 14:49

Сучасні виклики змушують світ прискорити сталий розвиток і перейти до безвуглецевої енергетики.

Таке переконання висловив заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час онлайн-виступу на заключному засіданні 30-го Форуму ОБСЄ з питань економіки та довкілля.

Ярослав Демченков наголосив, що в останні роки людство стикалося з кількома глобальними викликами: спочатку пандемією COVID-19, а нині – з війною росії проти України, наслідки якої відчуває вся світова спільнота.

«Мета росії – поширити пандемію авторитаризму та глобальної нестабільності. Сьогодні росія та її сателіти становлять загрозу всьому людству. росія також бореться проти кліматичної нейтральності та сталого майбутнього як такого. Адже вся економіка сучасної росії тримається на вуглеводнях. Для кремля кожен крок у напрямку кліматичної нейтральності – ще один цвях у труну», - підкреслив він.

Заступник міністра переконаний, що саме через це росія завжди виступатиме проти будь-якого переходу до стійкої енергетики. Натомість рф вдається до енергетичного шантажу Європи напередодні початку опалювального сезону.

«Ця ситуація чітко показує, що безвуглецеве майбутнє та стійка енергетика є єдиним можливим шляхом уперед, щоб енергія не використовувалась як зброя, а людський розвиток не становив загрози для навколишнього середовища», - наголосив Ярослав Демченков.

Заступник міністра підкреслив, що Україна ще до війни визначила свій курс на декарбонізацію і впроваджувала конкретні кроки щодо поступової відмови від вугілля та зменшення використання газу. «А зараз ми плануємо наше енергетичне відновлення як стійку та зелену систему, з посиленням ролі відновлюваних джерел енергії та інвестиціями в енергоефективність».

«Історія показує, що пандемія COVID, як і наша нинішня війна, не призупиняє життя і не може змусити нас відмовитися від принципів сталого розвитку. Навпаки, ці глобальні потрясіння показують нам, що альтернативи сталому розвитку немає. Нам потрібен світ, де енергія не використовується як зброя. Де енергоспоживання та комфортне життя не руйнують екосистему планети. У такому світі не буде місця «вуглеводневим диктатурам», оскільки зникне основне джерело їх влади», - переконаний Ярослав Демченков.

Учасники засідання у своїх виступах одноголосно висловили підтримку Україні в боротьбі з російським військовим вторгненням, зокрема наголосивши, що агресія рф – загроза спільній європейській безпеці, яка несе виклики для економіки та довкілля не тільки України, а і всього світу.