Заступники міністра енергетики України Роман Андарак та Микола Колісник провели робочу зустріч з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення та східного сусідства (DG ENEST) та Представництва Європейського Союзу в Україні. Сторони обговорили прогрес України у здійсненні реформ в енергетичному секторі, подальшу співпрацю в напрямку євроінтеграції, а також підготовку до нового опалювального сезону.
«Європейська інтеграція залишається головним стратегічним пріоритетом України. Ми дякуємо Європейській Комісії за конструктивний скринінг, під час якого Україна представила свою дорожню карту щодо повної синхронізації з енергетичним законодавством ЄС до кінця 2027 року», – зазначив Роман Андарак.
Він також повідомив, що наступним кроком на цьому шляху має стати отримання звіту Європейської Комісії, що стане позитивним сигналом для прискорення співпраці в контексті вступу України до ЄС.
Крім того, на зустрічі обговорювався сумісний план дій щодо повної відмови від російського викопного палива до 2027 року та розширення можливостей з використання української газової інфраструктури для країн Східної Європи.
«Українська газова інфраструктура вже сьогодні відіграє ключову роль у зміцненні енергетичної безпеки країн Східної Європи. Ми готові масштабувати її використання для диверсифікації імпорту, підтримки курсу Європи на повну відмову від російського газу та поглиблення співпраці в цьому напрямі», – зазначив заступник міністра Микола Колісник.
Окрему увагу було приділено обговоренню теми корпоративного управління державними підприємствами. Заступники міністра енергетики запевнили представників ЄС та ЄК, що Україна продовжуватиме впроваджувати реформи у цій сфері відповідно до стандартів ЄС, Міжнародного валютного фонду та Енергетичного Співтовариства.
Заступники міністра поінформували партнерів про ключові аспекти зміцнення стійкості енергосистеми України на тлі воєнних ризиків, зокрема порушувалися питання посилення захисту критичної інфраструктури.
Також ішлося про потреби України у створенні значного резерву обладнання та додатковому фінансуванні з метою прискорення підготовки до опалювального сезону.