Перейти до основного вмісту

Як відбувається зміна постачальника газу?

Із 1 липня в Україні спростили процедуру зміни постачальника газу.

Тепер постачальника можна обирати та змінювати майже як інтернет-провайдера. Споживачу достатньо лише подати заявку та мінімальний пакет документів новій компанії. Можна навіть онлайн.

Далі всіма бюрократичними питаннями опікуватиметься саме новий постачальник. Тож за потреби змінити проблемного постачальника буде нескладно. І домогосподарства вільно обиратимуть найкращий для себе варіант.

Драйвером подальших процесів стає новий постачальник газу. Людям більше не потрібно йти до діючого постачальника, розривати з ним договір та отримувати довідку про відсутність заборгованості.

Перехід відбудеться автоматично. Під час переходу людині не відключатимуть газ. Змінити постачальника газу можуть мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків.

Алгоритм дій споживача, який має намір змінити постачальника, доволі простий:
1. Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику такі документи:
документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);
документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;
інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.