Перейти до основного вмісту
25 червня 2026, 15:42

Відповідну Дорожню карту співпраці в енергетичній сфері між Україною та Королівством Нідерландів підписали на полях URC2026 у Ґданську Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр енергетики Денис Шмигаль та Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів Шурд Шурдсма.

Як повідомив Денис Шмигаль, йдеться насамперед про координацію дій для підготовки України до опалювального сезону 2026/2027 років, зокрема щодо пошуку та прискореної закупівлі критично важливого обладнання. 

“Спільно працюватимемо й над оцінкою та залученням устаткування з виведених з експлуатації електростанцій Нідерландів для формування резервів та відновлення пошкоджених енергетичних об’єктів в Україні”, - зазначив очільник Міненерго. 

Окремий вектор співпраці — розвиток розподіленої генерації, залучення нідерландських технологій й приватного сектору для реалізації відповідних проєктів. Денис Шмигаль відзначив, що Україна вже передала партнерам перелік пріоритетних потреб й розраховує на постачання когенераційних установок та іншого обладнання для посилення стійкості енергосистеми. Зокрема, за його словами, Нідерланди готуються вже восени передати Україні декомісовані газові турбіни. 

“Наразі загальний внесок Нідерландів до Фонду підтримки енергетики вже перевищує 100 млн євро. Вдячні за готовність й надалі підтримувати нас у закритті критичних потреб, відновленні й захисті енергетичної інфраструктури”, - наголосив Денис Шмигаль.